O firmie

HSNet.pl łączy ludzi z pasją

Marka HSNet.pl powstała na pod koniec 2016 roku jako marka przynależna do Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Nazwa firmy wzięła się od trzech kierunków oferowanych usług: hostingu, Studia Webdesignu oraz usług związanych z sieciami Ethernet.

Właściciel firmy – Jakub Wójtowicz od ponad 7 lat zajmuje się profesjonalnym tworzeniem stron internetowych, zarządzaniem infrastrukturą sieciową i serwerową oraz posiada ponad 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu urządzeniami sieciowymi firm takich jak: Cisco, HP oraz świadczenia usług w tym zakresie. Marka powstała z potrzeby wydzielenia w szkole pionu odpowiedzialnego za obsługę i rozbudowę infrastruktury.

W czerwcu 2019 roku, w obliczu rosnących potrzeb oraz dynamicznego rozwoju marka została przekształcona w niezależną firmę. Od teraz działamy dla Państwa jako firma HSNet.pl - Hosting, Sites & Networks. W październiku 2019 dodatkowo uruchomiliśmy w naszym węźle routing BGP (AS208220) w celu zapewnienia najwyższej dostępności naszych usług.

Tworząc markę pragnęliśmy być maksymalnie niezależni od zewnętrznych dostawców usług, z tego powodu jedynym elementem szkieletu sieci niezależnym od nas są połączenia skrośne wykorzystywane do transmisji ruchu po za naszą sieć. Cała reszta infrastruktury jest naszą własnością. Oczywiście umożliwiamy również umiejscowienie części infrastruktury w chmurze publicznej.